Wiele: duurzaam en betaalbaar wonen in het groen

In Drents Dorp (Eindhoven) is een nieuwe buurt – Wiele- ontstaan. Het ligt tussen de Lochemstraat, Elburglaan en Landgoed De Wielewaal. Er staan nu 139 woningen, waaronder 46 sociale huurappartementen van Woonbedrijf. SDK Vastgoed ontwikkelde hier 73 koopwoningen en 20 duurdere huurappartementen. Een mooie mix voor diverse doelgroepen.

Bouwbedrijf Stam + de Koning is in mei 2022 gestart met de bouw van de woningen. In oktober 2023 was de bouw klaar. Alle woningen zijn verhuurd en verkocht en de bewoners zijn inmiddels verhuisd.


Opening binnenterrein

Om dat te vieren hebben Mieke Verhees, wethouder Wonen, Wijken, Ruimte en Dienstverlening van de gemeente Eindhoven, Roy Beijnsberger, algemeen directeur/bestuurder van Woonbedrijf en Maikel Staps, directeur Stam + de Koning samen met de bewoners tijdens een winterse borrel het binnenterrein feestelijk geopend. We hebben de bewoners een mooie picknickbank gegeven, waar ze elkaar kunnen ontmoeten, even een praatje te maken of een kopje koffie drinken. We hopen dat de bewoners hier samen fijn wonen in het groen.

wiele

Roy Beijnsberger, algemeen directeur/bestuurder van Woonbedrijf, is erg trots op het resultaat: "Er is een mooie nieuwe buurt ontstaan in Drents Dorp. Woonbedrijf heeft in Wiele duurzame en betaalbare huurwoningen gerealiseerd. Deze locatie was het laatste stukje uit het masterplan. De invulling is anders geworden dan we bedacht hadden, maar past beter bij deze tijd. Het unieke zit in de parkachtige opzet. Er zijn zoveel mogelijk bestaande bomen behouden en er is veel aandacht voor biodiversiteit. Geen auto's geparkeerd voor de deur, maar paden voor voetgangers en fietsers. We zijn blij dat we op de deze manier een bijdrage kunnen leveren aan de enorme vraag naar betaalbare huurwoningen."
Mieke Verhees, wethouder Wonen, Wijken, Ruimte en Dienstverlening van de gemeente Eindhoven: "Wiele is een groene wijk met een goede mix aan woningen; sociale huur, middenhuur en (betaalbare) koop. Daarmee is het aantrekkelijk wonen voor een brede doelgroep, op een prachtige locatie. Dit project laat weer zien wat een goede samenwerking tussen een woningcorporatie, een marktpartij en de gemeente kan opleveren." Maikel Staps, directeur Stam + De Koning, is tevreden met het verloop van de bouw: "We zijn trots op de realisatie van deze nieuwe wijk midden in het groen. Waar we in korte tijd 139 nieuwe woningen, voor een diverse doelgroep en opdrachtgevers, hebben gebouwd."


Over de sociale huurappartementen

Woonbedrijf heeft in Wiele 46 nieuwe appartementen voor 1 of 2 personen gerealiseerd: 26 appartementen met 1 slaapkamer en 20 appartementen met 2 slaapkamers. De huurprijs is 645 euro per maand (excl. servicekosten). Alle gasloze appartementen zijn ongeveer 58m2 en hebben een woonkamer met open keuken en een ruim balkon.

Wiele WEB

Ruimte voor groen en biodiversiteit

De nieuwe buurt is heel bijzonder. Er is geen traditioneel stratenpatroon waar bij elke woning een auto voor de deur staat. Nee, er is volop ruimte gegeven aan groen en biodiversiteit. De auto van bewoners en hun bezoek staat in de buurt geparkeerd. Via slingerende wandelpaden door een groene omgeving komen de bewoners bij hun woning. Zo vormt Wiele een verbinding tussen het bestaande Drents Dorp en het groen van de Wielewaal.

Lees meer over het project op www.woonbedrijf.com/wiele

Meer nieuws

Meer informatie over UF-schuim

De laatste tijd is er in de media-aandacht voor UF-schuim. Dit materiaal is in Nederland gebruikt voor spouwmuurisolatie. In sommige situaties kan dit gezondheidsklachten geven. Daarom geldt er nu een landelijk advies om UF-schuim niet meer te gebruiken. Wij hebben het gebruik van dit materiaal dan ook per direct stopgezet. We begrijpen dat dit vragen en zorgen kan geven. Om jou goed te informeren lees je op deze pagina wat UF-schuim is, welke richtlijnen er gelden en wat je kunt doen als je denkt dat er UF-schuim in jouw woning zit.
Lees meer

4 nieuwe groenleveranciers in onze buurten

Vanaf dit jaar werken we met 4 nieuwe groenpartners: Krinkels, idverde NL, Ploegmakers en Triander (samenwerking tussen Lux Cernit en Jos Kanters).  Samen werken we aan het realiseren, onderhouden en verbeteren van de buitenruimte in onze buurten. Denk aan binnentuinen, groene daken, openbaar groen en parkeerplaatsen.
Lees meer
Alles bekijken